Ozonowanie w hotelach i pensjonatach. Jak dbać o czystość i komfort gości?

Ozonowanie w hotelach i pensjonatach. Jak dbać o czystość i komfort gości?

Pandemia pokazała nam, jak ważne są czystość i bezpieczeństwo — szczególnie w przestrzeniach publicznych. Miejsca takie jak urzędy, szkoły czy hotele mogą w łatwy sposób stać się źródłem niebezpiecznych patogenów. Częsta rotacja gości i co za tym idzie, niemal codzienne sprzątanie pomieszczeń może być nie tylko uciążliwe, ale i trudne. Ozon okazuje się skuteczną bronią z nieprzyjemnymi zapachami i bakteriami, przez co jest coraz częściej wykorzystywany w utrzymaniu czystości w branży turystycznej. Co warto wiedzieć o ozonowaniu i jak to robić bezpiecznie? 

Zaufanie do hotelowej czystości

Przytulny i higieniczny pokój to najważniejsze cechy dobrego pensjonatu. Nie musimy urządzać pomieszczeń w wysokim standardzie czy prosić o pomoc dekoratorów, by goście do nas wracali. Czyste, pachnące pokoje to coś, co łatwo zapada w pamięć i jest najlepszą reklamą. Pokoje hotelowe potrafią być wystawiane na wiele prób i czasem niezbędne może okazać się porządne wietrzenie lub pranie tapicerek. Właśnie na tym etapie przyda się ozonowanie, które sprawia, że nawet w trudnych warunkach można uzyskać higieniczną czystość. Urządzenia ozonujące są dostępne na rynku w różnej klasie, jednak każdy z nich działa na podobnej zasadzie. Znacząco zwiększa stężenie ozonu w powietrzu, co jest rodzajem bezpiecznej sterylizacji.

Ozon to gaz, więc dostaje się łatwo w trudno dostępne miejsca i osiada na powierzchniach, skutecznie oczyszczając je z zarazków i bakterii. Już jeden krótki zabieg ozonowania pozwala pozbyć się na stałe zapachu papierosów, perfum czy moczu. Oczywiście ozon nie zastąpi odkurzania czy prania, jednak daje nam pewność, że dana przestrzeń jest naprawdę bezpieczna i sterylnie czysta. Co ważne, do przeprowadzenia procesu ozonowania nie są potrzebne szczególne umiejętności. Wystarczy odzież robocza i dobrej jakości sprzęt z atestem. Większość urządzeń wykorzystuje i pobiera powietrze z atmosfery, a następnie je oczyszcza i nasyca ozonem. Dzięki temu aktywny gaz miesza się z tlenem i osadza na wszystkich powierzchniach w pomieszczeniu. Już pół godziny od ozonowania można bezpiecznie korzystać z pokoju. Jedynym śladem po tym oczyszczającym procesie jest zapach w powietrzu jak po burzy.

Ozon w hotelach

Ozonowanie jest proste, bezpieczne i skuteczne. Dlatego zyskuje coraz większą popularność w ośrodkach turystycznych i hotelach. Sprzęt do ozonowania dobrej klasy potrafi służyć lata i nie wymaga częstych napraw. Ozonowanie jest obecnie coraz popularniejsze jako etap domowych porządków. Jednak to właśnie w hotelu jest naprawdę niezbędne. Nawet najlepsza ekipa sprzątająca nie osiągnie takiego poziomu czystości jaki potrafi dać ozonowanie. Jest to szczególnie istotne w czasach, gdy tak ważne jest dbanie o higienę i zdrowie.

Stosowanie ozonowania w hotelach oznacza też konkretne oszczędności. Przy sprzątaniu pokoi nie trzeba używać aż tylu chemicznych środków czystości, a powietrze w wysprzątanych pomieszczeniach jest zdrowsze.

Dodaj swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.