Nasze usługi

Strona główna » Nasze usługi

Sprawdź nasze usługi

Ozonowanie w Gdańsku, Gdyni oraz Sopocie

W czasach, gdy higiena nabrała szczególnego znaczenia, szukamy coraz to skuteczniejszych sposobów, by chronić się przed bakteriami. Jest to kluczowe szczególnie w przestrzeni publicznej. Ostatnie lata pokazały bowiem dobitnie, jak łatwo przenoszą się w nich szkodliwe drobnoustroje. Remedium na ten stan rzeczy może okazać się ozonowanie. Ta profesjonalna metoda dezynfekcji zyskuje dziś bowiem popularność nie tylko w gabinetach medycznych. Czym jest ozonowanie oraz gdzie i kiedy warto je stosować?

ABC ozonowania

Ozonowanie polega na rozpyleniu ozonu w formie gazu i zmieszaniu go w ten sposób z powietrzem w pomieszczeniu. Dzięki temu staje się ono wolne od bakterii wirusów i grzybów. Specjaliści przy pomocy fachowego sprzętu mogą też zdezynfekować blaty i inne powierzchnie w danym pokoju. Niewątpliwym plusem tej metody dezynfekcji jest jej prostota. Po wprowadzeniu azotu do atmosfery wystarczy wietrzyć lokal i już po kilku godzinach można w nim normalnie pracować. To ogromny plus dla biur i innych obiektów usługowych. Mogą one zadbać o bezpieczeństwo klientów bez konieczności długiej przerwy w pracy.

Ozonowanie jest bardzo skuteczne i bezpieczne zarówno dla zwierząt jak i ludzi. Oczywiście w czasie dezynfekcji pomieszczenie musi być puste, ale powietrze w nim nie jest szkodliwe. Mimo to przed ozonowaniem miejsc, gdzie przechowywane jest jedzenie, warto zachować szczególne środki ostrożności. Podstawą jest schowanie wszystkich artykułów spożywczych. Przy oczyszczaniu pomieszczeń o specjalnym przeznaczeniu, jakim są kuchnie czy szerzej lokale gastronomiczne, bardzo ważna dla bezpieczeństwa jest pomoc fachowców.

Ozonowanie – gdzie i jak często?

Wspominaliśmy już, że dezynfekcji szczególnie potrzebują gabinety medyczne czy restauracje. Podobny poziom bezpieczeństwa sanitarnego muszą zachować na przykład gabinety kosmetyczne. Wszystkie one mogą sporo skorzystać na ozonowaniu nawet raz w tygodniu. Tak częste oczyszczanie powietrza to pewność, że na blatach i w powietrzu nie unoszą się szkodliwe patogeny. Mogą one być szczególnie niebezpieczne właśnie w miejscach bliskiego kontaktu, jak na przykład gabinety lekarskie.

Nie wszystkie miejsca, gdzie przebywamy, potrzebują jednak aż tak intensywnej i częstej dezynfekcji. W przestrzeniach biurowych optymalne będzie ozonowanie raz w miesiącu. Podobny rytm mogą zachować, ci którzy zdecydują się na ozonowanie domów czy mieszkań. Może okazać się to świetnym pomysłem dla alergików, realnie wpływając na ich samopoczucie.

Ozon jako substancja aktywna jest tak bezpieczny, że można go stosować w lokalach każdego typu. Doskonale sprawdzi się też w czyszczeniu trudno dostępnych miejsc i fachowym czyszczeniu powierzchni użytkowych. Czyste i bezpieczne powietrze to w dzisiejszych czasach zarówno luksus, jak i gwarant zdrowia, dlatego ozonowanie staje się obecnie tak bardzo potrzebne i szybko zyskuje na popularności.

Kompleksowe usługi ozonowania

Jak działamy?

KROK 1

kontakt z klientem

Kontakt z klientem

KROK 2

terminarz

Ustalenie terminu

KROK 3

ozonowanie

Ozonowanie

KROK 4

Łatwa płatność(gotówka lub przelew)