Dezynfekcja, dezynsekcja, deratyzacja

dezynsekcja

Zachowanie wysokiego standardu sanitarnego to gwarancja bezpieczeństwa mieszkańców lub użytkowników lokalu. Szczególnie w czasie pandemii ważna stała się dezynfekcja zarówno naszych rąk, jak i pomieszczeń, w których przebywamy. Dbanie o środowisko wolne od patogenów to nie wszystko. Czasem zdarza się, że w ważnych pomieszczeniach niezbędna jest dezynsekcja lub nawet deratyzacja. Sprawdźmy, czym różnią się te usługi, gdzie ich szukać i kiedy warto z nich skorzystać.

Dezynfekcja, czyli zadbaj o bezpieczeństwo

Jak wspomnieliśmy we wstępie, pandemia Covid-19 sprawiła, że zaczęliśmy baczniej zwracać uwagę na higienę w publicznych pomieszczeniach. Bezpieczne formy dezynfekcji zarówno przestrzeni domowych, jak i biur czy przestrzeni usługowych, to znaczące podniesienie bezpieczeństwa użytkowników lokalu. Aby efektywnie o to zadbać, warto zastosować ozonowanie powietrza w naszych lokalach ze szczególnym uwzględnieniem powierzchni i blatów. W tym momencie warto też zwrócić uwagę na różnicę między dezynfekcją a sterylizacją. Dostępne nam na co dzień lokale, nawet te o przeznaczeniu medycznym, rzadko wymagają sterylności. Przeprowadzenie sterylizacji oznacza bowiem usunięcie wszelkich drobnoustrojów z danych powierzchni. Aby zachować wspomniane wcześniej bezpieczeństwo, wystarczą łagodniejsze sposoby oczyszczania powietrza i wspólnych blatów. Znakomicie sprawdza się tu ozon.

Sposób na nieproszonych gości

Usługa dezynsekcji i deratyzacji zalecana jest tylko w przypadkach, gdy w lokalu pojawiają się owady lub szczury. Obie te grupy zwierząt są niebezpieczne dla zdrowia człowieka i sprawiają, że pomieszczenie nie nadaje się do przechowywania żywności. Właśnie dlatego tak ważne jest, aby gdy tylko zauważymy ślady insektów lub szczurów, wezwać na pomoc specjalistę. W lokalach mieszkalnych i użytkowych dużo częściej potrzebna jest dezynsekcja. Problem szczurów dotyczy zwykle piwnic i pustostanów. W żadnym z tych przypadków nie można ignorować problemu, ponieważ oznaczać to będzie powstawanie kolejnych gniazd szkodników. Jeśli więc chcemy, aby nasza nieruchomość nadawała się do użytku, musimy zamówić odpowiednią usługę u profesjonalnej firmy oczyszczającej. Przed wykonaniem zlecenia muszą oni wiedzieć, z jakimi szkodnikami mają do czynienia i jak szybko lokal musi nadawać się do użytku.

Współczesne środki chemiczne używane w walce z owadami i gryzoniami nie pozostawiają im szans, jednak często są niebezpieczne również dla ludzi. Aby zadbać o bezpieczeństwo procesu, warto skonsultować ze specjalistami jego przebieg i długość. Niezbędne może okazać się wyłączenie z użytku oczyszczanych pomieszczeń. Jeszcze przed wizytą fachowców warto też odpowiednio przygotować oczyszczany lokal. Szczegółowe informacje z pewnością poda nam zajmująca się tym firma.

Warto podkreślić, że również proste zabiegi ozonowania wymagają opuszczenia oczyszczanych pomieszczeń. Dokładne ich przewietrzenie to jeden z niezbędnych kroków dla zachowania bezpieczeństwa.

Dodaj swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.