Ile kosztuje ozonowanie mieszkania

ozonowanie sypialni

Popularność ozonowania pomieszczeń bez wątpienia związane jest z pandemią koronawirusa. Ta alternatywna do środków chemicznych metoda znana i ceniona jest przede wszystkim ze swojej skuteczności w walce z bakteriami i szkodliwymi patogenami. Istnieje jednak szereg dodatkowych wskazań, gdy usługa może być szczególnie zalecana i okazać się przystępnym cenowo remedium, na wiele problemów w naszym mieszkaniu, a że cena ozonowania nie należy do wygórowanych, usługa zaczyna cieszyć się coraz większym zainteresowaniem wśród klientów indywidualnych.

Skuteczność ozonowania jest niezaprzeczalna. W odpowiednim stężeniu ozon okazuje się 50 razy skuteczniejszy od chloru i filtrów HEPA. Ponadto neutralizuje 99,9% mikroorganizmów w otoczeniu. Bezdyskusyjnie ozonowanie poprawia jakość powietrza, dezynfekując i neutralizując wszelkie alergeny w pomieszczeniu. Dlatego też usługa rekomendowana jest w przypadku osób ciężko chorych o obniżonej odporności organizmu, przed narodzinami dziecka lub alergików. Zastosowanie ozonu pomoże zniwelować zarodniki groźnych grzybów i pleśni, których obecność jest wysoce szkodliwa, a nawet rakotwórcza. Również usunie nieprzyjemne zapachy, np. tytoniowe, spalenizny i stęchlizny. Ozonowanie jest zalecane także w nieużytkowanych mieszkaniach, gdzie słaba wentylacja powoduje powstanie nieprzyjemnych zapachów.

Czas trwania usługi ozonowania wyliczany jest na podstawie indywidualnego zlecenia. Optymalny czas zabiegu jest wyliczany po wcześniejszej konsultacji i zbadaniu kilku czynników, takich jak warunki higieniczne panujące w pomieszczeniu. Określa się rodzaj wyposażenia, m.in. wiek i rodzaj materiału, z jakiego wykonano meble, rodzaj pokrycia ścian, podłogi i sufitu. Również sam powód ozonowania ma tutaj kluczowe znaczenie, a mianowicie im dłużej trwa nasz problem, tym dłużej może potrwać próba jego wyeliminowania. Profesjonalna firma odpowiednio przygotuje i zabezpieczy pomieszczenie przed samym zabiegiem. Ozon to silny utleniacz mogący uszkodzić rośliny, a nawet elektronikę znajdującą się w pomieszczeniu, nie wspominając o potencjalnie stworzeniu realnego zagrożenia dla zdrowia ludzkiego. Dlatego też okres karencji po wykonanej usłudze to ok. 2 godz. Tutaj zalecane jest ścisłe stosowanie się do instrukcji.

Cennik ozonowania jest zróżnicowany, gdyż zależy od kilku istotnych czynników. Naturalnie usługi w dużych miastach mają tendencję do wyższych cen w porównaniu do mniejszych miejscowości. Oczywiście czynnikiem decydującym w trakcie wyceny jest niewątpliwie powierzchnia pomieszczenia, a im jest ona większa, tym możemy spodziewać się niższej ceny w przeliczeniu na m kw. Jednak ze względu na duże rozróżnienie kosztów powszechną praktyką jest wycena usługi w sposób indywidualny. Standardowo jednak cennik ozonowania oscyluje w przedziale 4-6 zł za m kw. powierzchni. W związku z tym ozonowanie biura lub mieszkania o powierzchni 45 m kw. nie powinno przekroczyć kosztu 200-300 zł. W sytuacji domów jednorodzinnych i dużych powierzchni biurowych musimy być przygotowani na kwoty powyżej 1000 zł.

Dodaj swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.