Czy warto przeprowadzać odkomarzanie

odkomarzanie

Komary to jedne z najbardziej znienawidzonych insektów. Każdy miał z nimi w życiu problemy. Zwłaszcza, jeśli lubi przebywać w pobliżu wody. Ale nie tylko tam podczas letnich wieczorów komary uprzykrzają nam życie. Istnieje sporo sposobów, zarówno naturalnych, jak i wspartych nauką, które mogą nam w tej walce pomóc. Jedne z nich są bardziej, inne mniej skuteczne. Sprawdźmy, czym właściwie jest odkomarzanie. Jak wygląda taki proces i w jakim stopniu jest skuteczny.

W letnie wieczory komary potrafią towarzyszyć nam dosłownie wszędzie. Zwykle nie dochodzi jednak do ich nadmiernego namnażania, dzięki czemu radzimy z nimi sobie środkami dostępnymi w sklepach czy drogeriach. Spraye nanoszone na ubrania lub ciało, świece zapachowe czy niektóre rodzaje ziół skutecznie odstraszają te owady. Sprawa jednak komplikuje się, gdy w naszej okolicy lub przy domu jest ich więcej niż zwykle. Zbytnie namnażanie się komarów może być istną plagą i znacząco utrudnić funkcjonowanie. Jeśli ten problem dotyczy również nas, należy pomyśleć o wsparciu profesjonalnej firmy dezynfekcyjnej.

ABC odkomarzania

Kiedy ilość komarów w naszym ogrodzie, na działce lub przy domu zaczyna być uciążliwa, warto pomyśleć o usłudze odkomarzania. Jest ona niezwykle skuteczna, ponieważ przeprowadza się ją za pomocą środków dostępnych jedynie profesjonalistom. Na skuteczność odkomarzania ma również wpływ użyty przy nim sprzęt. Najtrwalsze efekty daje generator zimnej mgły, który tworzy utrzymującą się w powietrzu dłużej szkodliwą dla owadów mgłę.

Ponieważ odkomarzanie odbywa się na zewnątrz i w okolicach domu, na jego efektywność mają wpływ warunki atmosferyczne. Fachowy sprzęt o dużej mocy pozwala spryskać preparatem nawet najtrudniej dostępne szczeliny, ale gdy spadnie deszcz, może on zostać zmyty. Współcześni specjaliści z branży DDD (dezynfekcja, dezynsekcja, deratyzacja) używają obecnie środków o podwyższonej trwałości, które osiadają na roślinach i dłużej odstraszają komary, przeciwdziałając ich namnażaniu. W polskich warunkach atmosferycznych profesjonalnie przeprowadzona usługa powinna dawać efekty przez 6 do 8 tygodni od zabiegu rozpylenia.

Odkomarzanie – czy jest szkodliwe?

Usługa odkomarzania wywołuje często kontrowersje. Jej przeciwnicy podkreślają, że jest szkodliwe nie tylko dla ludzi, ale i pożytecznych owadów takich jak pszczoły. Istnieje jednak kilka sposobów, by złagodzić te zagrożenia. Jeśli będziemy przestrzegać podstawowych środków bezpieczeństwa, odkomarzanie nie zaszkodzi ludziom. Jeszcze przed usługą warto też zapytać firmę dezynsekcyjną o środki, których używa. Współcześnie istnieje szeroka paleta preparatów skutecznych i mniej inwazyjnych dla środowiska. Dzięki opiniom fachowców wiemy też, że opryski przeprowadzane wczesnym rankiem lub późnym wieczorem stanowią dużo mniejsze zagrożenie dla pożytecznych owadów.

Dodaj swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.